Dom Auto Test czterech urządzeń combo: bez kary i wyrzutów

Test czterech urządzeń combo: bez kary i wyrzutów

przez Marina Wachowski

Reklama

Hybryda detektora radarowego, REJESTRATORA i bazy kamer rejestrujących naruszenia to najbardziej wielofunkcyjny i technologiczny Gadżet samochodowy. I dlatego logicznie poszukiwany. W teście porównawczym zebraliśmy pięć urządzeń, w tym liderów rynku, mało znanych nazwisk i ambitnego nowicjusza.

Reklama

Artykuł administracyjny o niedopuszczalności ograniczenia widoku z fotela kierowcy na szczęście nie dotyczy w praktyce samochodowych gadżetów elektronicznych. Dlatego pozostają niezwykle popularne wśród kierowców. Najwygodniejszy format to 3 w 1: hybrydy, które łączą rejestrator, detektor radarowy i bazę kamer do rejestrowania naruszeń w jednym korpusie. Do ich wyboru należy podchodzić szczególnie ostrożnie. Po pierwsze, takie urządzenia same w sobie są drogie. Tańsze niż 10 000 rubli oferowane są tylko szczerze wątpliwe opcje. Po drugie, wszystkie trzy komponenty powinny działać idealnie. W końcu nie będzie można ich osobno zmienić.

Jak dokonać właściwego wyboru? Logika sugeruje, że przede wszystkim należy zwrócić uwagę na promowane nazwy. Ryzyko zakupu bezużytecznego gadżetu jest niższe, ale nadal nie zerowe. Marki na tym rynku to nie to samo, co BMW czy Mercedes w świecie motoryzacyjnym: chybienia pozwalają na znacznie więcej. Zdarzają się nieudane modele i oprogramowanie układowe, a nawet Marka nagle wyraźnie się psuje, pozostaje w tyle za naszymi aktualnymi wymaganiami. W tym segmencie są firmy działające od dawna, ale ich nazwy nie są słyszalne. Wydaje się, że nie powinni mieć marży za markę, jednak jakość jest niższa. Trzecią opcją, najbardziej ryzykowną – jest zakup gadżetu marki, który właśnie wszedł na rynek.

Zebraliśmy dla porównania urządzenia ze wszystkich wymienionych kategorii. Od dawna i dobrze znane marki na rynku reprezentują Carcam Hybrid 4 Signature za 14 500 rubli i nieco droższy Sho-Me Combo Vision Pro za cenę 15 400 rubli. Marka Navitel rozkręciła się na nawigatorach, ale jej inne gadżety samochodowe są mniej znane. Z niego pochodzi model XR2600 Pro w bardzo atrakcyjnej cenie 11 300 rubli. Innym przedstawicielem drugiego szczebla jest Roadgid Premier 3 za niedyskretne pieniądze: dali za niego 18 700 rubli. Ostatni zawodnik nazywa się X-Can Condor COB 3. Jest jeszcze droższy – 21 000 rubli! Czy jakość jest zgodna? Sprawdźmy z uzależnieniem.

Rozpakowywanie
Pierwsze wrażenie nie jest oczywiście głównym kryterium oceny, ale wiele od niego zależy. Niedbale wykonane urządzenie jest natychmiast niepokojące. Tutaj nikt nie uderzył twarzą w błoto. Wszystko starannie zapakowane i w pełni sprawne. Nie zdziw się: małżeństwo wśród takich urządzeń nie jest tak rzadkim przypadkiem. Wbudowane źródła zasilania wszystkich pięciu gadżetów to trwałe i bezpieczne superkondensatory. Ich zadaniem nie jest zapewnienie pełnej autonomicznej pracy, ale prawidłowe zapisanie ostatniego filmu po wyłączeniu silnika przez kierowcę i wyłączeniu zasilania z sieci. Z tym zadaniem radzą sobie również wszyscy uczestnicy testu.

Głębokie zamrożenie przy -25os ich nie zawstydziło. Po takiej symulacji zimowej nocy wszyscy włączyli się bez problemu. Mówiąc o tym, czy takie urządzenia powinny być pozostawione na mrozie. Wielu właścicieli panicznie się tego boi i twierdzi, że gadżet nie przetrwa nawet jednej zimy. Osobiste doświadczenie pokazuje, że urządzenie działa poprawnie przez co najmniej cztery lata, nawet ze zwykłą baterią, jeśli w ogóle nie zostanie zabrane z samochodu. Z superkondensatorem termin będzie znacznie dłuższy.

Może Ci się spodobać